Григор Димитров с удобен съперник на 1/4-финалите в Женева

14:12, 20.05.2021
Чете се за: 01:32 мин.
Тенис
григор димитров удобен съперник финалите женева

Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров, научи името на съперника си в четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "ATP 250" в Женева.

На пътя на най-добрия ни тенисист към полуфиналите в швейцарския град застава уругваецът Пабло Куевас.

В доиграването днес на отложен двубой от 1/8-финалите на надпреварата, Куевас, който е 102-и в световната ранглиста, победи участващия с "уайлд кард" французин Артюр Казо с 6:2, 6:4.

Мачът беше прекъснат снощи във втория сет резултат 4:3 гейма в полза на южноамериканеца заради дъжд.

Сблъсъкът между Григор Димитров и Пабло Куевас ще започне не преди 19 часа българско време.

Хасковлията и уругваецът са се срещали четири пъти досега, като Димитров води убедително в преките двубои с 3 победи и едно поражение. Трите успеха на българина са все на твърди кортове – през 2019 г. на Откритото първенство на Австралия, в Сидни през 2016 г. и в Париж в зала през 2014 година. Уругваецът спечели на клей полуфинала в Истанбул през 2015 година.

В първия си мач в Швейцария Григор отново игра срещу квалификант - Иля Ивашка от Беларус, и го победи с 6:4, 6:4.