Григор Димитров се завърна на корта с трудна победа

08:07, 04.08.2022
Чете се за: 02:22 мин.
григор димитров завърна корта трудна победа

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на АТР 500 турнира във Вашингтон, САЩ, след като в първия си мач надигра трудно в три сета французина Адриан Манарино.

За Димитров това бе първи двубой от повече от месец насам и след малко повече от два часа на корта той в крайна сметка сломи съпротивата на Манарино с 6:1, 3:6, 7:5.

Мачът започна отлично за Григор, който спечели първите пет гейма, реализирайки два пробива, което му на практика му гарантира и спечелването на сета с 6:1.

Във втория обаче Манарино намери своя ритъм и в осмия гейм проби, за да поведе с 5:3, а след това на свой сервис нямаше проблеми да затвори втората част с 6:3.

Французинът продължи да стои по-добре на корта и в началото на решителния трети сет, като той проби за ранен аванс от 3:1. Въпреки трудния старт Димитров намери сили да обърне развоя на срещата в своя полза, като върна пробива в осмия гейм, за да изравни при 4:4, а при 6:5 в своя полза българинът отново взе подаването на съперника си, с което сложи и точка на спора в срещата.

По този начин Григор Димитров се класира за 1/8-финалите във Вашингтон, където го очаква мач срещу 22-годишния американец Себастиан Корда. Синът на бившия шампион от Шлем Петер Корда надигра в мача си от втория кръг №12 в схемата Себастиан Баес от Аржентина с 6:1, 6:4.

Шефът на "Булгаргаз": Ще има недостиг на газ с идването на отоплителния сезон
Данчо Пенчев: Инфекциозните клиники в София са запълнени почти на максимум