Григор Димитров трябваше да спечели два тайбрека, за да стартира с победа в Париж

григор димитров трябваше спечели два тайбрека стартира победа париж
21:05, 01.11.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж.

Българинът се наложи със 7:6 (5), 7:6 (5) над Ботик ван де Зандсхулп след час и 55 минути.

Във втория кръг Димитров ще срещне опитния италианец Фабио Фонини, като това ще бъде седми дуел между двамата (българинът води с 4-2 победи). Любопитен е фактът, че днес Димитров спечели след два тайбрек сета, след като беше загубил последните 8 случая, в които му се налагаше да играе тайбрек.

В средата на първия сет играта на Григор Димитров изпадна в криза, в резултат на която българинът загуби 12 последователни точки и изоставаше с 2:4 гейма. Сервирайки за успех в сета при 5:4 в своя полза, Ботик ван де Зандсхулп пропиля един сетбол, а впоследствие Димитров стигна до точка за пробив, която реализира и изравни за 5:5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който българинът поведе с 6:4 точки и на свой сервис реализира втория си сетбол – 7:6 (5) след точно 58 минути игра! В тайбрека Ботик ван де Зандсхулп „помогна" с две двойни грешки.

Във втората част отново Ботик ван де Зандсхулп първи проби за аванс от 4:2 гейма, но в ответния гейм допусна 3 двойни грешки и позволи моментално връщане на пробива. Впоследствие и този сет се реши в тайбрек, в който успеха беше за Димитров – 7:5 точки.