Под 14-дневна карантина е поставена една от групите на детска градина „Пролет“ в Панагюрище. Причината е положителна проба на COVID-19 на четиригодишно дете. В цялото детско заведение е направена пълна дезинфекция, предава БНР.
От понеделник ще бъде тестван целия персонал на детското заведение, както и децата, но със съгласието на родителите им. Разходите по масовото тестване ще поеме общината, обяви кметът Никола Белишки.
Под карантина са поставени още 14 души, близки на семейството. Случаят няма връзка със заразената служителка от паспортното звено в полицията в Панагюрище. Там под карантина са поставени 11 души.
В понеделник местната болница, която разполага с референтна лаборатория за изследване на коронавируса, ще сключи договор със Здравната каса.
Така здравното заведение ще поеме половината от разходите на тестовете на гражданите на Панагюрище, които по някаква причина трябва да се изследват за COVID-19.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?