Хърватия и Франция поделиха точките в Лигата на нациите

хърватия франция поделиха точките лигата нациите
23:42, 06.06.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборите на Хърватия и Франция завършиха наравно 1:1 в двубой от група 1 на Дивизия "А" в Лигата на нациите.

След половин час игра на стадион "Полюд" в Сплит, "петлите" отбелязаха попадение, което не бе зачетено. Муса Диаби получи топката на десния фланг и изведе Кристофър Нкунку зад отбраната на домакините. Офанзивният футболист с елегантен удар прати топката в далечния ъгъл на стража Доминик Ливакович, но голът бе отменен заради засада на Нкунку при извеждащия пас на Диаби.

Все пак съставът на селекционера Дидие Дешан поведе в резултата в началото на второто полувреме, когато Висам Бен Йедер получи топката в средата на терена, обърна се на 180 градуса и изведе Адриен Рабио на отлична стрелкова позиция в пеналтерията на "ватрените". Полузащитникът на световните шампиони стреля от движение, разписвайки се в дясната част на вратата, пазена от Ливакович.

Хърватия получи правото да изпълни дузпа в 62-ата минута заради нарушение на Жонатан Клаус срещу Андрей Крамарич в наказателното поле на "петлите". Зад топката застана потърпевшият Крамарич, който се разписа в долния десен ъгъл на стража Майк Менян и по този начин възстанови равенството.

В класирането на група 1, Франция заема третото място с една спечелена точка, колкото има и последният Хърватия.