Боксьорът споделия всеобщото мнение, че е бил ощетен в полуфиналния си двубой.
Хавиер Ибаниес сподели, че усеща любовта и признанието от българите след успеха му на Олимпийските игри в Париж.
Боксьорът спечели бронзовия медал в категория до 57 килограма.
"Искам да участвам и на следващата Олимпиада. Благодаря на България, че ми отвори вратите си. Благодаря и на президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински, че имам възможност да представлявам страната на олимпийски игри. Не съм много доволен. Не можах да спечеля златния медал, тъй като съдиите не ми присъдиха победата. Гордостта ми е, че все пак донесох медал за България. Много хубаво ме посрещнаха тук с музика”, обясни той.
Кубинецът е уверен във възможностите си.
“Като дойдох в България, сънувах, че ще стана олимпийски шампион. Вече съм го правил при младежите. Знам как тренирам и знам, че това е възможно. Усетих подкрепата от цяла България в последно време. Много хора ми пишат и ме срещат по улицата и казват, че се гордеят с мен. Семейството ми изпита смесени емоции. От една страна са ядосани, че ме ощетиха, а от друга страна се радват, че спечелих медал”, допълни медалистът.

Хавиер Ибаниес споделя всеобщото мнение, че е бил ощетен в полуфиналния си двубой.
“Когато приключи втория рунд треньорите ми казаха, че четирима съдии дават равенство. Дадох най-доброто от себе си в последната част. Чувствах, че печеля мача, а после в бусът към хотела гледах мача и видях, че наистина съм спечелил мача. Феновете и специалистите също мислят така”, допълни 28-годишният спортист.
Българските състезатели по джудо спечелиха четири медала на международен турнир в Турция
Тадей Погачар призова за промени в програмата на Обиколката на Франция за справяне с жегите
Елиза Чолакова тримуфира във втория турнир по прескачане на препятствия за Купа България в Приморско
Международната федерация по тенис на маса вдигна санкциите срещу спортисти от Русия
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Компромиси с безопасността на пътя: Все по-често при камионите се използват гуми регенерати
Руският патриарх и Вагит Алекперов отпадат от списъка със санкции на ЕС