13:11, 05.12.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Волейбол
хебър надигра марек дома оглави еднолично суперлигата

Хебър надигра у дома Марек с 3:0 гейма (25:15, 25:20, 25:19) в мач от шестия кръг на първата осмица в Националната волейболна Суперлига за мъже.

С тази победа домакините се утвърдиха на лидерската позиция с 10 точки, докато дупничани останаха втори със 7.

Хебър стартира по-добре, а ключът към спечелването на първата част се оказа серия от шест поредни точки, която даде аванс на домакините от 19:10, като след това те без проблеми затвориха първия гейм.

Втората част отново започна с превес за домакините, които след 8:7 точки спечелиха седем от следващите осем разигравания, за да поведат с 15:8 по пътя си към успеха.

Третата част бе сравнително равностойна до средата, след което Хебър отново отвори разлика при 20:16 и стигна до крайния успех.

Брадли Гънтър стана най-резултатен за домакините с 15 точки, докато Александър Ляфтов добави 11.
За Марек с 11 точки пък се отличи Димитър Дулчев.

Марсилия с пети пореден успех в "Лига 1"