Хеттрик на Александър Митрович върна Сърбия към победите в европейските квалификации

00:00, 11.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
хеттрик александър митрович върна сърбия победите европейските квалификации

Отборът на Сърбия се върна на правилния път в квалификациите за Евро 2023 и срази с 3:1 като гост състава на Литва в среща от група "G", в която е и състава на България.

В предишния си двубой "плавите" допуснаха поражение от другия фаворит в потока Унгария, но днес футболистите на Драган Стойкович се реваншираха на своите фенове, а големият герой на вечерта се казваше Александър Митрович.

Футболистът, който наскоро подписа със саудитския Ал-Хилал, реализира своя трети хеттрик с националната фланелка, за да помогне на своя тим да стигне до успеха в Каунас.

Юношата на Партизан откри резултата в 21-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Филип Младенович.

Единадесет минути по-късно отново комбинацията Младенович-Митрович даде резултат, а голмайстор №1 в историята на Сърбия се разписа отблизо, за да удвои аванса на своя тим.

В 43-ата минута Александър Митрович се възползва и от асистенция на капитана Душан Тадич, за да направи резултата 3:0 и да оформи своя хеттрик само в рамките на 22 минути.

До края на първото полувреме пък Гитис Палаускас се възползва от грешка в отбраната на гостите, за да реализира почетно попадение за Литва за крайното 1:3.

В класирането с тази победа Сърбия се изравни с Унгария на върха, като двата тима имат по 10 точки, следвани от Черна гора с 8. България, която по-рано днес отстъпи в Подгорица с 1:2, и Литва пък са на последните две позиции с по 2 пункта.