Християн Стоянов остана четвърти в бягането на 1500 метра на Паралимпийските игри в Париж

християн стоянов спечели среброто световното първенство лека атлетика хора увреждания япония
Снимка: АРХИВ
12:39, 31.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Християн Стоянов завърши на четвърто място в бягането на 1500 метра (категория Т46) на Паралимпийските игри в Париж. Българинът остана на 9 десети от секундата от бронзовия медал.

Стоянов записа време от 3:52.27 минути.

Златният медал спечели Александър Яремчук от Русия с време от 3:50.24 минути. Втори остана Мишаел Роджър от Австралия – 3:51.19, а бронзът бе за Антони Прод от Франция – 3:51.37 минути.

В момента Стела Енева (F57) участва в хвърлянето на диск, като тя е последният български състезател на Игрите.

Вчера Ружди Ружди спечели титлата в тласкането на гюле (категория F55). Българинът дублира титлата си от Рио де Жанейро през 2016-а година, а в колекцията си има и сребърен медал от Токио 2020.

Новите граници на терора на Русия: Планиращи ракети срещу цивилни