Хюлия Велиева и Лютфия Велиева спечелиха титлата на двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито

Във финала те победиха Зиновия Ванева и Ани Вангелова.

хюлия велиева лютфия велиева спечелиха титлата двойки жените държавното лично първенство открито
Снимка:
17:35, 22.08.2024
Чете се за: 00:50 мин.

Хюлия Велиева (ТК "НСА", гр.София) и Лютфия Велиева (ТК "НСА", гр.София) спечелиха титлата на двойки при жените на Държавното лично първенство на открито за мъже и жени с награден фонд 10 хиляди лева. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Левски" в София.

Във финала сестри Велиеви победиха с 3:6, 6:3, 10:7 Зиновия Ванева (ТК "Локомотив", гр.Пловдив) и Ани Вангелова (ТК "Левски", гр.София). Така те добавиха нов трофей в колекцията си, след като през февруари триумфираха при дуетите и на националния шампионат в зала в Благоевград.

На трето място се класираха Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) и Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София).

Селекционерът Мирослав Живков обяви състава за европейското първенство по волейбол U20 в Сърбия и Гърция