И Балкан на полуфинал за Купата по баскетбол

22:14, 11.03.2021
Чете се за: 00:40 мин.
Баскетбол
балкан полуфинал купата баскетбол

Отборът на Балкан се класира на полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете в "Арена Асарел" в Панагюрище, след като победи Черноморец с 84:71 (19:15, 25:13, 25:21, 18:29) т. Така Балкан ще се изправи срещу Рилски спортист в първия полуфинал на турнира - в събота от 17 часа.

След дълго прекъсване и лекуване на контузия в игра се върна Станимир Маринов. За последно той игра в официален мач през лятото в Шампионската лига. Балкан започна по-добре мача и съсипа защитата на съперника си, след като вкара 24 точки, срещу само 11 за "акулите". До почивката играчите на Васил Евтимов успяха да се съвземат и наваксаха изоставането си до само пет точки.

Второто полувреме започна по идентичен начин - с много силна игра на Балкан, който воден от вдъхновения Крис Минков и 28:13 в третата четвърт. Последва ново малко отпускане в редиците на "зелените", но разликата вече беше твърде голяма, за да могат "акулите" да се надяват на обрат.

Минков вкара 20 точки за победителите, а капитанът Димитър Димитров завърши с 18. По 10 точки отбелязаха Сияни Чеймбърс и Дарко Балабан. Станимир Маринов игра близо 11 минути и вкара 3 точки.

За Черноморец Уендъл Луис вкара 22 точки, Марвин Смит вкара 8, а с 12 се отличи Дианте Болдуин.

Още Баскетбол

Кливланд Кавалиърс взе решителния седми мач с Орландо и се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА
10:16, 06.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Симеон Лепичев игра при поражение на Мелия в Испания
09:08, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Страхотен Иван Алипиев изведе Латина до важен успех в битката за оцеляване в Серия А2
08:49, 06.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Минесота Тимбъруулвс победи шампиона Денвър Нъгетс в първия мач от полуфиналните плейофи на Запад в НБА
09:06, 05.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Емил Стоилов и Менорка допуснаха загуба в баскетболното първенство на Испания
21:24, 04.05.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.