Учениците от 5-и до 12-и клас в цялата Смолянска област от утре минават на онлайн обучение. Това реши Областният оперативен щаб след час и половина заседание днес.
В община Златоград се въвеждат още по-строги мерки.
На обучение в електронна среда преминават всички ученици от първи до 12-и клас. Детските градини няма да се затварят, но се препоръчва на родителите да не водят децата си там. Спират се плановите операции и плановия прием в местната болница. Въвежда се специален коридор за пациенти със симптоми на COVID-19.
В областта се въвеждат рестрикции, но няма да се ограничава работното време на заведенията. А кметовете по места трябва да ограничат масовите мероприятия, в това число събирането на много хора на предизборни събрания.
Мерките влизат в сила от полунощ на 12 март и важат до 26 март включително.
Автор: Величка Петкова
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите