Ига Швьонтек е финалистка в Рим след успех над Коко Гоф

Полякинята се класира за третия си финал в Рим

19:08, 16.05.2024
Ига Швьонтек

Ига Швонтек се класира за финала на тенис турнира в Рим от сериите WTA 1000 с награден фонд 5.5 милиона долара. В полуфинален двубой поставената под №1 в световната ранглиста се наложи над Коко Гоф с 6:4, 6:3.

Още в първия гейм полякинята пропусна две в възможности за пробив. Американката, от своя страна, проби още при първата си възможност и поведе с два гейма.

22-годишната Швьонтек обаче бързо върна пробива и възобнови равенството. Паритетът се запази до 4:4, след което водачката в схемата на турнира реализира нов пробив и затвори частта на свое подаване за 6:4.

Във втория сет тенисистката от Полша проби за 3:2, което като че ли пречупи американката. Срещата приключи с нов пробив на сметката на победителката, която се класира на третия си финал в Рим след час и 48 минути игра.

Успехът за нея бе десети в 11 мача срещу Коко Гоф. Финалът ще бъде 12-и за нея на ниво WTA 1000. Активът на полякинята на клей кортове през сезона вече е 13 победи и 1 загуба. На финала Ига Швьонтек ще се изправи срещу Арина Сабаленка или Даниел Колинс.

Парите за университетите: Ректори, студенти и синдикати готови за протест на 20 май
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Куршумлийска баня