Ига Швьонтек отстрани Екатерина Александрова на осминафиналите в Мадрид

08:24, 02.05.2023
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек

Ига Швьонтек победи Екатерина Александрова с 6:4, 5:7(3), 6:3 в осминафинален мач от тенис турнира от сериите WTA 1000 на клей в Мадрид.

Водачката в световната ранглиста изненадващо допусна пробив още в първия гейм от двубоя, но изравни резултата за 4:4. Полякинята успя да поведе в сетовете с нов пробив в самия край на частта.

Втората част бе най-оспорвана в срещата. 21-годишната Швьонтек поведе с 3:0, но рускинята изравни за 5:5, като дори отрази мачбол. В тайбрека 28-годишната тенисистка осъществи две серии от по три точки, за да изравни сетовете.

Ига Швьонтек спечели две подавания при сервис на съперничката си в хода на третата заключителна част, като именно с пробив на нула сложи точка на спора след 2 часа и 27 минути игра.

Със своята 23-а победа за сезона тя си осигури участие на четвъртфиналите, където ще срещне Петра Мартич, която отстрани Барбора Крейчикова с 6:3, 7:6(1).

В друг мач от деня №3 в света Джесика Пегула също постигна трудна победа над италианката Мартина Тревизан с 6:3, 2:6, 6:3 и по този начин си осигури двубой с Вероника Кудерметова.

По-рано световната №2 в женския тенис Арина Сабаленка елиминира Мира Андреева.