Ига Швьонтек с успешен старт на тенис турнира в Токио

Защитаващата титлата си Людмила Самсонова (Русия) отпадна във втория кръг

ига швьонтек отрази мачбол класира своя първи четвъртфинал уимбълдън
13:23, 27.09.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Ига Швьонтек (Полша) започа с победа на турнира на твърда настилка "Пан Пасифик" в японската столица Токио с награден фонд 780 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Швьонтек надделя над преминалата през квалификациите представителка на домакините Маи Хонтама с 6:4, 7:5 в първия си мач от началото на септември, когато загуба в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ и беше изместена от върха на класацията на УТА от Арина Сабаленка (Беларус).

22-годишната полякиня започна колебливо и допусна изоставане от 1:4 с два пробива пасив, но след това спечели 10 от следващите 11 гейма и се виждаше победителка. Хонтама, 148-а в света, обаче, не се предаде и навакса изоставането от 1:5 до 5:5 във втората част, като при 4:5 отрази и два мачбола при собствен сервис. Швьонтек все пак успя да вземе следващите два гейма, а с това си гарантира и победата.

Така на четвъртфиналите полякинята ще срещне осмата в схемата Вероника Кудерметова (Русия), която елиминира Кейла Дей (САЩ) с 6:3, 6:3.

Защитаващата титлата си Людмила Самсонова (Русия) отпадна във втория кръг. Поставената под номер 7 Самсонова претърпя поражение от сънародничката си Екатерина Александрова с 4:6, 2:6.

Втората поставена Джесика Пегула (САЩ) пък достигна до четвъртфиналите след категоричен успех над испанката Кристина Букса с 6:1, 6:2.