Ига Швьонтек защити титлата си в Доха

ига швьонтек защити титлата доха
19:16, 18.02.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Водачката в схемата Ига Швьонтек спечели за втора поредна година титлата на турнира в Доха (Катар) с награден фонд 780 хиляди долара.

Полякинята победи поставената под номер 2 Джесика Пегула (САЩ) с 6:3, 6:0 за 69 минути.

Швьонтек загуби едва пет гейма в мачовете си на надпреварата и завоюва първи трофей за годината и 12-и в кариерата й.

Водачката в световната ранглиста има 5 победи в 7 мача срещу Пегула, от която загуби на турнира "Юнайтед къп" през януари.

Швьонтек направи пробиви както при 2:0, така и при 4:2, но Пегюлa всеки път вземеше подаванията й. Полякинята пробив за 5:3, спечелвайки осем поредни гейма по пътя до крайния успех в мача.