Илиян Радулов си осигури класиране на полуфиналите в Мадрид

Българинът победи Пабло Масхуан Хинел на четвъртфиналите

17:46, 06.09.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишният български тенисист победи на четвъртфиналите Пабло Масхуан Хинел (Испания) с 6:3, 6:2 за час и 28 минути игра.

В първия сет испанският тенисист изравни за 3:3, но Радулов спечели следващите три гейма до 6:3.

Българинът, който беше повикан за първи път в мъжкия национален отбор на България за Купа "Дейвис" за мача от Световна група II срещу Салвадор, изоставаше с 1:2 във втория сет, но последва серия от пет поредни гейма за 6:2 и победа в срещата.

Съперник на Илиян Радулов в спора за достигане до финала ще бъде третият в схемата нидерландец Михиел Де Кром.