В коментар на провеждащите се консултации с парламентарните сили вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че няма усещането, че се правят успешни крачки за съставяне на редовен кабинет. И добави, че парламентарните сили поставят за обсъждане теми, които в този момент не са важни за хората.
"Един от въпросите, които ми задаваха неизменно хората е дали това ли са двете най-важни теми за българския парламент: хартиените бюлетини - отново като че ли политическата класа гледа преди всичко как да осигури себе си и оръжието за Украйна, което очевидно няма как да получи съгласие от Народното събрание", каза още Йотова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Силви Кирилов: Tвърденията за „десетократно завишени цени“ при обществената поръчка за скринингови тестове не са истината
Министър Христанов: Трябва да се засили граничния контрол заради вноса от Южна Америка
След бурни дебати в НС: Ограничението на изборните секции в страните извън ЕС е окончателно
Цвета Рангелова, "Възраждане": Парламентът има право да контролира вътрешния министър