Засилен контрол по улиците в столицата. Нови 83 камери снимат нарушители, които карат в бус лентата.
"В момента има 118 камери, които следят за нарушители по бус лентите по трасетата на градския транспорт, например на улица "Граф Игнатиев" и "Константин Величков", заяви Димитър Петров, директор на Дирекция "Управление на трафика" към Столична община.
По думите му няма чести нарушения на определени локации. Над 3000 нарушители са установени от началото на годината.
До края на август още 20 камери ще бъдат монтирани, с цел да бъде покрита цялата мрежа от бус ленти в столицата.
Вижте още във видеото.
Репортер: Софи Цветкова
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра