В Стара Загора днес се проведе съвместно областно учение за реакция при настъпване на тежко пътно-транспортно произшествие . В него участваха освен служители на полицията и пожарната и представители на различни институции.
В рамките на учението бе инсценирана верижна катастрофа между микробус, превозващ пътници и три леки автомобила, от които един се преобръща и запалва. По време на учението бяха показани действия за гасене на пожара, освобождаване на затиснатите пътници и оказване на първа медицинска помощ на пострадалите. Полицейските служители поставиха съответните предупредителни знаци на пътя и отклоняваха движението на потока от автомобили по обходни маршрути.
Основната цел на демонстрацията е да бъде показана реакцията на службите при подобна ситуация.




Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
"Убиват хора за нищо, искаме революция": Протест в подкрепа на антиправителствените демонстрации в Иран се проведе в София
Затруднено е движението по пътя Смолян-Девин, заради голямо свлачище (СНИМКИ)
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди