Ирен Дикова - Димитров спечели златен медал от европейското по тенис за трансплантирани атлети

Под жаркото слънце на Лисабон, българката победи Марсия Навес от Холандия с 6:1 гейма.

Ирен Дикова - Димитрова
Снимка: bgtennis.bg
18:59, 23.07.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Ирен Дикова - Димитров спечели златен медал по тенис от европейското първенство за трансплантирани атлети, което се провежда в Лисабон. Под жаркото слънце на столицата на Португалия, българката победи Марсия Навес от Холандия с 6:1 гейма.

Дикова - Димитров е с трансплантирани бели дробове и това е неин втори златен медал от европейско първенство за хора с трансплантации. През 2018 в Линяно, Италия, българката отново стана шампион.

Утре Ирен ще представя страната ни и в състезанията по тенис на маса.

В рамките на една седмица, атлети с различни трансплантации от 28 държави, празнуват живота и показват какви са ползите от донорството, състезавайки се в различни спортни дисциплини. Отборът на България е от 11 атлети с трансплантации на бял дроб, сърце и бъбрек.

Българското участие на турнира от сериите Чалънджър във Верона приключи в първия кръг