Испания надигра Дания с гол на Мартин Зубименди

Европейският шампион оглави групата си в Лигата на нациите.

23:39, 12.10.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Испания Мартин Зубименди

Испания победи Дания с минималното 1:0 в мач от третия кръг на Лига А в Лигата на нациите. Мартин Зубименди бе автор на победното попадение.

Опасните ситуации през първото полувреме на стадион "Енрике Рока" в Мурсия липсваха. Алваро Мората и Ямин Ямал бяха по-активни в преден план, но не застрашиха вратата на гостите.

След почивката Мартин Зубименди успя да преодолее Каспер Шмайхел в 80-ата минута. Полузащитникът стреля от воле извън наказателното поле, а топката мина през ръцете на датския вратар.

Испания се изкачи до лидерската позиция в класирането с актив от 7 точки. Дания се смъкна до второто място в подреждането с 6 пункта.

"В предишен живот съм бил музикант и ако има следващ - също ще бъда"