Испания стигна до равенството в последните секунди срещу Германия

испания стигна равенството последните секунди германия
22:07, 03.09.2020
Чете се за: 01:14 мин.
Национални отбори

Германия и Испания завършиха наравно - 1-1 в първия мач от Група А от Лигата на нациите. Голът за Бундестима отбеляза Тимо Вернер в 50-ата минута, а Хосе Гайардо в заключителните минути на двубоя изравни.

В началото на мача Испания беше по-активният тим и стигаше до противниковото наказателно поле. Грешка в изнасянето на топката отвори шанс за "Ла Фурия", но Нойер се намеси решаващо.

В 22-ата минута след статично положение в немското наказателно поле, испанците отиграха заучено и топкате беше свалена към Бускетс, който шутира, но Нойер отновно отреагира подобаващо.

Иберийците имаха нов шанс малко преди 30 минути игра, но фалцовият удар на Тиаго Алкантара мина над гредата на германската врата.

Бундестима отреагира с удар на Тимо Вернер, но новото попълнение на Челси не успя да уцели вратата на Де Хеа.

Родрого беше близо до това да открие резултата от около 10 метра в полза на Испания с прострелен шут в заключителните моменти на първата част, но Нойер отново се отличи със спасяване. Веднага след това положение съдията даде последния сигнал за полувремето.

След почивката Родриго беше близо до това да засече топката при опит на Нойер да изчисти, но вратаря се справи и в тази ситуация.

Германия поведе в 50-ата минута на двубоя след кация от ляво на фланга на атаката, топката беше поета от Вернер, той поведе успоредно на линията на наказателното поле и стреля неспасяемо за Де Хеа.

Малко след час игра Сане подаде към Вернер, но нападателят не успя да уцели вратата от тесен ъгъл.

Испания отговори с удар на Таго Алкантара, но топката не порази целта.

До края на срещата възпитаниците на Луис Енрике се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но немците бяха по-близо до гол на няколко пъти след проведени контраатаки.

Ансу Фати все пак отбеляза за "Ла Фурия", но голът не беше зачетен поради нарушение на Серхио Рамос срещу немски пранител при борба за топката.

Испанците все пак стигнаха до гол в последните секунди на мача след нападение от дясно на атаката, когато меко центриране намери Хосе Гайардо и той с глава изравни.

Германия-Испания 1:1