Италианките Жасмин Паолини и Сара Ерани триумфираха с титлата при женските двойки на олимпийския турнир по тенис

В мача за третото място испанките Кристина Букса и Сара Сорибес Тормо надделяха над Каролина Мухова и Линда Носкова от Чехия.

италианките жасмин паолини сара ерани триумфираха титлата женските двойки олимпийския турнир тенис
20:38, 04.08.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Италианките Жасмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата при женските двойки на турнира по тенис от Олимпийските игри във френската столица Париж.

Третите поставени Паолини и Ерани победиха във финала състезаващите се под неутрален флаг рускини Диана Шнайдер и Мира Андреева след обрат с 2:6, 6:1, 10-7.

Срещата продължи час и 25 минути.

Шнайдер и Андреева започнаха по-стабилно и осъществиха пробив в четвъртия гейм за преднина от 3:1, която впоследствие увеличиха до 4:1. Италианките взеха още един гейм, но рускините затвориха сета с втори пробив за 6:2.

Паолини и Ерани, финалистки от тазгодишното Открито първенство на Франция, направиха много по-добро начало на втория сет, осъществявайки пробив още в първия гейм. При 2:1 в тяхна полза италианските тенисистки реализираха серия от 4 успешни гейма и след 6:1 изравниха резултата в сетовете.

Жасмин Паолини и Сара Ерани поведоха със 7-3 в последвалия тайбрек и приключиха двубоя със 10-7 при първия си мачбол.

В мача за третото място испанките Кристина Букса и Сара Сорибес Тормо надделяха над Каролина Мухова и Линда Носкова от Чехия с 6:2, 6:2 за 74 минути игра.

Осмите поставени Букса и Сорибес Тормо спечелиха пети медал за Испания при женските двойки на Олимпийски игри. Това бе едва вторият им турнир като двойка, като преди това спечелиха титлата в испанската столица Мадрид през май при дебюта си като тандем.