Италия оцеля след битка, за да победи Бразилия в трилър с пет гола на световното по футбол за младежи (ВИДЕО)

08:17, 22.05.2023

Великолепно представяне на Чезаре Касадеи донесе победата на Италия с 3:2 над Бразилия във вълнуващ мач от група D на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина, който БНТ 3 излъчи пряко.

Италианците отбелязаха и трите си гола през първото полувреме в двубоя игран на стадион "Мендоса". Касадеи помогна за гола на Матео Прати, с който Италия поведе в резултата в 11 минута. След това самият той се разписа на два пъти. Халфът на Рединг удвои преднината в 28 минута. След това Чезаре Касадеи си спечели дузпа, която реализира за 3:0 в 35 минута.

Бразилия се върна в мача през второто полувреме, но нищо повече. От срамната загуба ги измъкна Маркос Леонардо. Нападателят на Сантош се разписа първо в 72 минута, а след това успя да реализира втория гол за Бразилия три минути преди да изтекат редовните 90.

Така Италия записа победа с 3:2 на старта на кампанията си в Аржентина, а Бразилия допусна повече от два гола в мач на такъв шампионат за първи път от 16 години.