Италия спечели титлата на Европейското първенство за младежи до 20 години

07:51, 26.09.2022
Чете се за: 01:10 мин.
волейбол, Световно първенство, Италия, младежи до 20 години
Снимка: CEV

Италия спечели титлата на Европейското първенство за младежи до 20 години, след драматична победа над Полша с 3:2 гейма. Воденият от Матео Батокио тим поведе в резултата след 2:0 гейма - 25:19 и 25:19. Поляците успяха да изравнят след 24:26 и 17:25. В тайбрека домакините се наложиха с 15:6 точки, в препълнената зала "Палацето дело Спорт Корадо Рома" в Монтесилвано.

С 20 точки за Италия се отличи Алесандро Боволента. Лука Поро добави още 16 точки за успеха.

България спечели бронзовите медали, след като надигра Белгия с 3:1 гейма.

За поляците Титус Новик реализира 19 точки.

БК Тунжда Ямбол U16 завърши без загуба в турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Унгария
Експерт: Тежки наказания за водачите, които отказват тестове за алкохол и наркотици