Българският футболист Ивайло Чочев говори за предаването "Арена спорт", в което коментира липсата на повиквателна към себе си за предстоящите два двубоя на националния отбор в Лигата на нациите.
Голмайсторът на Първа лига до момента през сезон заяви, че уважава решението на новия селекционер Младен Кръстаич и пожела успех на "лъвовете" в мачовете срещу Гибралтар и Северна Македония.
"Аз уважавам неговото решение. Само мога да пожелая успех на отбора и да се представи добре, защото предстоят два тежки мача, които трябва да спечели. Пожелавам на тримата футболисти от нашия отбор да се представят добре, а моето отсъствие ще ме мотивира да се представя по-добре в следващите мачове и да бъда повикан за следващите лагери. Всеки иска да играе за националния отбор. Не съм обиден на никой. Желая успех на националния отбор и да победи в тези два мача. Ще се боря да бъда на следващия лагер. Никога няма да се обидя на някого, защото не ме е извикал. Това е преценка на селекционера", заяви Чочев.
Играчът на ЦСКА 1948 коментира и футболистите, на които Кръстаич избра да заложи в първите си две срещи като селекционер.
"Мисля, че всички повикани момчета са добри футболисти и заслужават да са в националния отбор. Мен ме викаха на същите години, на които са те в момента. Желая им успех. Мисля, че в момента има една много добра сплав от много млади футболисти и опитни футболисти, един от които е Ради Кирилов от нашия отбор. Надявам се на едно добре представяне и да запишат победи в следващите два мача", сподели юношата на Чавдар Етрополе.
Накрая бившият футболист на Палермо говори и за своята момента форма, която демонстрира с екипа на ЦСКА 1948.
"В момента се намирам в най-добрата си форма, откакто се завърнах в България. Това се дължи най-вече на треньорите, защото водим много добър тренировъчен процес. Това се вижда и на мачовете", завърши Ивайло Чочев.
Цялото интервю с Ивайло Чочев вижте във видеото
Автор: Десислава Францова
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok