Ивайло Петев, цялото ръководство и спортно-техническия щаб на Лудогорец хвърлиха оставки след крушението в Дания

Снимка: startphoto.bg
14:35, 06.10.2023 (обновена)
Чете се за: 01:55 мин.
Български футбол

Цялото ръководство на ПФК Лудогорец и спортно-техническия щаб подадоха оставки минути след рекордната загуба от датския Нoрдселанд в четвъртък вечер в двубоя от груповата фаза на Лигата на конференциите, обявиха от клуба с кратко съобщение на своя сайт.

Припомняме ви, че късно снощи "орлите" бяха разгромени с 1:7 като гости във Фарум и по този начин инкасираха най-тежката си загуба в европейските клубни турнири.

Оставките на Ивайло Петев и неговите помощници вече са били депозирани пред собствениците на Лудогорец Кирил и Георги Домусчиеви.

"С този акт ръководството и спортно-техническия щаб поема пълната отговорност за загубата в Дания", се казва още в официалното съобщение на Лудогорец.

За момента остава неясно бъдещето на треньорския пост на "Хювефарма Арена", както и кой ще води тима в предстоящото домакинство на Пирин Благоевград в неделя (8 октомври), но от клуба обещаха повече подробности "в следващите дни".

И още по темата Лудогорец:

Лудогорец преживя историчеки кошмар в Дания и инкасира най-тежката си загуба в Европа

Ивайло Петев след историческия погром: Срам и безотговорност, аз съм първия виновник за това

Капитанът на Лудогорец Бърнард Текпетей: Извиняваме се на феновете