Служебният правосъден министър Иван Демерджиев е внесъл в прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет предложение за дисциплинарни производства срещу трима прокурори от Специализираната прокуратура.
Те са работили по разследването придобило популярност като "Осемте джуджета". Демерджиев уточни, че първо са били сезирани главният прокурор и Инспекторатът на Висшия съдебен съвет, но реакция не е последвала.
"Тримата прокурори са замесени с един случай, който административният ръководител на Специализираната прокуратура наскоро нарече "семейна драма". Понеже моята трактовка е различна по случая и смятам, че са допуснати нарушения - дисциплинарни, съм внесъл предложенията. Касае се за действия, доста неприятни, извършени в болнично заведение с разрешението и санкцията на тези трима прокурори. Допускани са нотариуси, които са извършвали разпоредителни сделки, това първо не може да се случва в болнично заведение. Може да се случи само в ареста. И второ, самата поредица от действия е свързана с много нарушения на закона", заяви Иван Демерджиев, служебен министър на правосъдието.
Оставиха в ареста задържаните за въоръжения обир на инкасо автомобил в Ихтиман
Домашен арест за четиримата обвиняеми за кражба на около 7 тона дизелово гориво
Доживотен затвор грози двамата русенци, задигнали 235 000 евро от инкасо автомобил
Александър Джартов: При пожар в жилищни сгради по-безопасно е хората да останат в домовете си
Правната комисия в НС прие да гласуваме със сканиращи устройства на предстоящия вот
Очакваният проект на президента Радев - ще може ли и как да участва в предсрочните избори
Тръмп в Давос: Искаме незабавни преговори за Гренландия, няма да използваме сила