ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Иван Петков: Искам да останем с трезви глави

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:57 мин.
Спорт
иван петков искам останем трезви глави
Снимка: БФВ
Слушай новината

Иван Петков, треньорът на националния отбор по волейбол на България за жени, се надява на добър старт на Европейското първенство в Пловдив утре срещу Гърция.

„Имайки предвид, че сме домакини на толкова голям форум, отговорността е много голяма – призна селекционерът. – Опитваме да се абстрахираме от еуфорията около нас. Разбира се – доколкото е възможно. Разбираме вниманието и отношението на хората. Очакванията са големи, а настроението – приповдигнато. Искам като отбор да останем с трезви глави."

България стартира на шампионата в сряда, 18 август, от 20.30 часа с мач срещу отбора на Гърция.

"Ще покажем най-добрия волейбол, на който сме способни. Българската публика е много емоционална и ще ни помогне. Вярвам, че домакинството в Пловдив ще е голям плюс за нас. Така щеше да бъде и във всеки друг български град. Феновете ни са доказали, че обичат волейбола. В Пловдив свикнаха със силните изяви на Марица в последните години. Надявам се, че настроението ще се пренесе и на европейското. За нас най-важен е следващият мач и настройвам отбора към него. Не искам да деля съперниците. Световната ранглиста е ясна и всеки знае кой до къде е стигнал. Няма смисъл аз да фаворизирам някой отбор", сподели още Иван Петков.

Българските лъвици са в Група В с отборите на Полша, Германия, Чехия, Испания и Гърция. Страната ни е сред домакините на ЕвроВолей 2021, а мачовете у нас ще се играят в зала "Колодрума" в Пловдив.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?