Ивет Горанова се класира за полуфиналите на световното първенство по карате

Олимпийската шампионка постигна четири поредни победи

Ивет Горанова
Снимка: Startphoto.bg
18:38, 25.10.2023

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова постигна четири поредни победи и се класира за полуфиналите на световното първенство по карате в унгарската столица Будапеща.

В категория 55 килограма "кумите" Горанова, която е бронзова медалистка от последните два шампионата на планетата, се наложи на старта над Мадина Садигова (Азербайджан) с 2:1, след което преодоля и Асма Чариф (Франция). В третия си двубой българката победи Циу-Пин Ку (Тайван) с 6:0, а после спечели и срещу Фатеме Саадати (Иран) с 1:0.

По-късно днес Ивет Горанова ще излезе на полуфинал срещу олимпийската вицешампионка и своя най-голяма съперничка Анжелика Терлюга (Украйна) в повторение на финала на олимпийските игри в Токио.

В надпреварата българският национален отбор по oлимпийско карате ще бъде представен от деветима състезатели.

Христо Алексиев: 2 пъти е разликата в цената на тока на регулирания и на свободния пазар
Какви нарушения са допуснати при разследването на убийството в Цалапица?