Медиците в Гърция имат срок днес до края на деня да се ваксинират срещу COVID-19. Ако не го направят, от утре ще бъдат изпращани в неплатен отпуск.
Дори здравните работници, които са взели аванс в края на август, но не са се имунизирали, ще трябва да го върнат.
Властите са непреклонни, че приетата разпоредба ще се спазва стриктно без изключения.
Предполага се, че няколко хиляди души от здравната система не са се ваксинирали. В Гърция темпът на имунизация е висок, ваксинирани са 52% от гърците, но властите искат да добавят още един милион души към защитените с поне една игла, преди есента и евентуален ръст на заболели.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите