Най-ценният играч в НБА за 2018 година и трикратен лидер по отбелязани точки за сезон Джеймс Хардън ще продължи кариерата си в тима на Бруклин Нетс.
Една от най-големите звезди в Лигата ще се събере на Източния бряг с играчи като Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, заформяйки впечатляващо нападателно трио, което има потенциал дори да атакува титлата през този сезон.
В последните дни стана ясно, че Хардън желае да напусне тима на Хюстън Рокетс, след като разкритикува отбора заради двете поредни загуби от ЛА Лейкърс.
"Обичам този град и буквално направих всичко по силите си. Ситуацията е лудост. Не мисля, че това може да бъде поправено. Дори не сме близо, знам, че играем срещу шампионите, но разликата в последните два мача е очевидна. Просто не сме достатъчно добри - като химия, като талант, всичко", заяви Хардън.
Това му исказване влоши отношенията му с ръководстовото на "ракетите" и Хардън получи забрана да тренира със съотборниците си.
Всичко това доведе до бърза сделка, в която са замесени общо четири отбора - Хюстън, Бруклин, Кливланд Кавалиърс и Индиана Пейсърс.
В замяна на своята звезда, към Хюстън ще се присъединят Виктор Оладипо, Данте Екзъм, Родионс Куруч. Рокетс получават също така четирите първи избора на Бруклин в драфта и още четири възможности за размяна на позицията в първия кръг на драфта с Бруклин.
Срещу всичко това Нетс получават Хардън. От своя страна Индиана ще вземе Карис ЛеВърт и един избор във втория кръг на драфта, а към Кливланд поемат Джарет Алън и Торийн Принс.
Джеймс Хардън е най-резултатният играч в Лигата в последните три сезона, но от началото на тази кампания се намира в най-лошата си форма от 2011/12 година насам, като не е минавал границата от 20 точки в последните си четири мача.
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро
Брюксел увери, че ще спази своята част от сделката след ултиматума на Тръмп