Дженоа не срещна затруднения в домакинството си на Рома

23:44, 28.09.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Дженоа

Дженоа победи Рома с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Това е втори успех за тима през сезона след минималния триумф над Лацио.

Домакините откриха резултата на стадион "Луиджи Ферарис" в Янов още в 5-ата минута. Алберт Гудмундсон стреля в долния десен ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Римските вълци възобновиха равенството в 22-ата минута. Браян Кристанте бе точен с глава.

До края на първата част играчите на Алберто Джилардино си върнаха аванса. Матео Ретеги се разписа с плътен удар в в горния ляв ъгъл.

След почивката Ромелу Лукаку бе близо да изравни резултата отново, но голът му бе отменен поради засада.

През второто полувреме домакините отправиха нови два точни удара, с които отново постигнаха оптимален резултат - 2 гола. Мортен Торсби удвои преднината на отбора си. Жуниор Месиаш оформи крайния резултат, за да донесе трите точки на тима.

Дженоа се изкачи до 11-ата позиция в класирането с актив от 7 точки. Рома се смъкна до 16-ото място в подреждането с 5 пункта.