Джокович оформи сръбски 1/4-финал в Белгард

11:03, 22.04.2021
Чете се за: 00:30 мин.
Тенис
джокович оформи сръбски финал белгард

Световният №1 Новак Джокович започна без никакви проблеми участието си на домашния турнир в Белград с победа срещу южнокорееца Сун-У Куон.

Новак се справи с азиатеца след 6:1, 6:3 за само 68 минути игра. Джокович реализира общо четири пробива в двубоя и допусна само един.

"Играх добре от самото начало, като изключим сервис гейма при 5:2, който загубих във втория сет. Бях почти безгрешен, сервирах добре във важните моменти, миксирах добре и като цяло се чувствам прекрасно", заяви Ноле след двубоя.

Така във фазата на 1/4 финалите Ноле ще играе срещу своя сънародник Миомир Кецманович. Осмият поставен се справи в три сета с френския квалификант Артур Ридеркнех след 6:3, 3:6, 6:3.

Вторият поставен в турнира Матео Беритини също влезе в топ 8, където ще има за съперник друг представител на домакините Филип Крайнович.