Джокович отново загуби първия сет, но продължава по план на US Open

10:18, 09.09.2021
джокович отново загуби първия сет продължава план open

Световният №1 Новак Джокович е вече само на две стъпки от заветната цел - спечелването на календарен Голям шлем.

Ноле се класира за 1/2-финалите на US Open, след като се наложи с 5-7, 6-2, 6-2, 6-3 за 3 часа и 30 минути игра на централния корт "Артър Аш".

Двубоят започна по-добре за Беретини, който изигра много силен първи сет и съумя да го измъкне след един единствен пробив в единадесетия гейм. Сервирайки за сета в следващата част италианецът пропиля три сетбола, но при четвъртия задачата бе изпълнена и така поставеният под №6 поведе в резултата.

Загубата като че ли подразни Джокович, който буквално профуча през следващите три сета по пътя към успеха. Във втория и третия Ноле реализира по два пробива и закономерно ги спечели с по 6-2.

В четвъртата част сърбинът рано-рано поведе с 3-0 и до края не изпусна инициативата, за да триумфира с 6-3.

Така, Новак Джокович се класира за 1/2-финалите в Ню Йорк, където негов съперник ще бъде олимпийският шампион Александър Зверев, който елиминира в последователни сетове Лойд Харис.

Сблъсъкът Джокович - Зверев ще бъде повторение на 1/2-финалът от Игрите в Токио, когато германецът прекърши надеждите на Джокера за първо олимпийско злато и потенциална възможност за оформянето на златен Голям шлем.