Джулия Терзийска може да се изправи срещу Яна Стоянова на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска Баня

Междувременно, Лия Каратанчева загуби в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия).

джулия терзийска преодоля квалификациите силен турнир тенис рим
Снимка: БФ Тенис
18:57, 16.04.2024

Джулия Терзийска постигна победа на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Терзийска победи в първия кръг на основната схема участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Анастасия Арсич с 6:4, 6:1 за 85 минути.

Във втория кръг българката ще играе с победителката от двубоя между квалификантката и нейна сънародничка Яна Стоянова и номер 5 Анета Лабуткова от Чехия.

Стоянова премина успешно пресявките след два успеха. Днес тя надделя над нидерландката Рике Де Конинг с 6:4, 6:4 и се класира за основната схема.

Терзийска ще участва и в надпреварата на двойки в тандем с Бояна Маринкович от Сърбия.

Междувременно, Лия Каратанчева загуби в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката отстъпи пред представителката на домакините Дженифър Роджери с 3:6, 4:6 за два часа игра.

Каратанчева ще участва и на двойки, където тя и Елени Христофи от Гърция са водачки в схемата и ще започват директно от четвъртфиналите.

Цеко Минев: В света на ските България е константно име (ВИДЕО)
Волен Чинков и Валентин Железов ще ръководят последните мачове на Левски и ЦСКА от редовния сезон