Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига

Райо Валекано също направи важна крачка към спасението с победа у дома с 2:1 срещу вече изпадналия Гранада.

кадис спечели андалусийското дерби севиля запази шансовете оцеляване лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Кадис изненадващо победи Севиля с 1:0 като гост в андалусийското дерби от 36-ия кръг на Ла Лига и запази шансове за оставане в испанското първенство.

Гуардиола Наваро донесе скъпоценните три точки за Кадис с гол в добавеното време на мача.

Кадис остава в зоната на изпадащите на 18-то място, но вече само на две точки от спасителното 17-то място, което сега заема Селта, който по-късно приема Атлетик Билбао.

Райо стигна до успеха, макар че още от 5-та минута игра с човек по-малко заради директен червен картон на Оскар Трехо. Флориан Льожен и Хорхе Де Фрутос се разписаха за домакините, а за Гранада едно попадение върна Лукас Бойе минута преди края.

С победата Райо се изкачи на 14-то място с 38 точки, шест над зоната на изпадащите.

Гранада отдавна изпадна от елита и продължава да заема предпоследното 19-то място с 21 точки.

Ювентус спечели за 15-и път в историята си Купата на Италия
Даниел Колинс развали изцяло беларуски полуфинал на турнира WTA 1000 в Рим след победа срещу Виктория Азаренка