ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Как да се храним по време на дългия престой вкъщи

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:32 мин.
Здраве
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Страничният ефект от социалната изолация е преяждането, алармират диетолози от Русе. Техните съвети са да консумираме прясно приготвена храна и колкото се може повече плодове и зеленчуци.

      Според диетолозите, по време на пандемията, много хора се успокояват с храната и преяждат. А тя трябва освен удоволствие, да носи и здраве.

      Филип Хайвазян - диетолог: Храната трябва да бъде минимално преработена, колкото се може повече пресни плодове и зеленчуци да консумираме – поне две трети от нашия рацион.

      Трябва да бъдем внимателни и с напитките, и с ядките, които запълват често времето ни.

      Филип Хайвазян - диетолог: Ако пийнем водица, да мине поне половин час, докато приемаме храна. Ядките, които са ни много любими, те са полезни, когато са сурови.

      Сред хората, останали принудително вкъщи, е и Светослав Иванов, който работи в сферата на туризма. Казва, че е променил не само начина си на живот, но и режимa на хранене.

      Диетолозите подчертават още, че натуралната храна ни засища бързо и предотвратява затлъстяването.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?