Жителите на карловския квартал Сушица протестират срещу поставена приемо-предавателна станция за 5G мрежа в частен имот.
Хората настояват тя да бъде преместена извън населеното място, тъй като са притеснени за своето здраве. Гражданите сформираха инициативен комитет и се срещнаха с представители на местната власт и на фирмата, поставила станцията.
Фирмата е доставчик на мрежови и инфраструктурни услуги на едро, притежаваща и управляваща една от най-големите електронни съобщителни мрежи в България.
Каква е позицията на кмета на Карлово Емил Кабаиванов - вижте повече подробности в прякото включване на Станислава Христозова
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра