350 милиона лева за удължаване на мерките 60 на 40 и "Запази ме" ще даде държавата до средата на следващата година. Това стана ясно след заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Бюджетът на "Запази ме" е 100 милиона лева. По програмата могат да кандидатстват самоосигуряващи се и фирми, чиято дейност е спряна от здравните власти, заради COVID-19. Служителите ще получават 75% от дохода, върху който са осигурени.

Мярката 60 на 40 е удължена до края на годината. За нея са осигурени 250 милиона лева. Подкрепата обаче е обвързана със загубите на съответната фирма. Ако те са 40% - помощта остава 60%. В случай, че оборотът е намалял с 30%, компенсацията от държавата ще бъде 50%.

"Бяха изказани редица становища от страна на синдикатите и работодателите за намаляване на прага за достъп до тази подкрепа, но в крайна сметка се обединихме около това да подкрепим проекта на Постановление, така както е предложен. За да може бизнесът до края на октомври месец да кандидатства за месеците август и септември за подкрепа", обясни служебният министър на труда и социалната политика Гълъб Донев.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"