Силен интерес към градските възможности за плажуване в Пловдив. От аквапарковете в града отчитат ръст на посетителите си този сезон. Някои от клиентите не крият, че заради скъпите горива заменят морската почивка с басейните.
От рано сутринта пред водните атракциони в Пловдив се извива опашка от желаещи да плажуват в градска среда. Сутрин и цените за вход са по-ниски.
"Хората предпочитат да идват тук при нас поради причината, че спестяват от транспорт, спестяват от разходите за преспиване. Тук при нас могат да ползват същите атракции, както на морето", заяви Петко Вакрилов, управител на аквапарк в Пловдив.
Изчисленията показват, че тази година сумата за гориво заема значително по-голямо перо от бюджета за почивка спрямо предишното лято.
"Преди август много от курортите са полупразни точно поради това. Защото от София, Пловдив, от големите градове, за да отидеш до морето, е да не кажа два пъти, но с между 50 и 70% повече", допълни Светозар Гледачев, финансов анализатор.
За цял ден посещение на плувен комплекс в града, с ползване на шезлонги и чадъри, цените варират между 10 и 35 лв.
Част от атракциите в този аквапарк например включват и вълни, за да е максимално морско усещането.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube