Националите на България по ски алпийски дисциплини Калин Златков и Анина Цурбриген спечелиха слаломите на ФИС от Балканската купа в Банско.
Златков, който вчера стана първи и на държавното първенство, записа общо време от двата манша от 1:40.56 минути.
Втори на 0.59 секунди зад него завърши Марко Семерджиев. На трето място се класира швейцарецът Алек Хирш, който изостана с 0.70 секунди от времето на Златков, Константин Стоилов и Атанас Петров заеха четвърто и пето място, а шести се класира италианецът Артуро Севери.

При дамите Цурбриген нямаше конкуренция. Тя завърши двата манша за 1:44.35 минути.
17-годишната гъркиня Елени Зику завърши втора с изоставане от 8.62 секунди, а трета на 9.30 секунди се класира Ева Колева. След нея останаха Елена Главчева и туркинята Сила Кара, следвани от Сара Зейдан от Ливан.
Българските състезатели по джудо спечелиха четири медала на международен турнир в Турция
Тадей Погачар призова за промени в програмата на Обиколката на Франция за справяне с жегите
Елиза Чолакова тримуфира във втория турнир по прескачане на препятствия за Купа България в Приморско
Международната федерация по тенис на маса вдигна санкциите срещу спортисти от Русия
Започва проверка по случая със скачащите деца от 13-метров мост над Струма
Огромен пожар унищожи ферма със 150 животни в село Мендово, щетите са за над 30 000 евро