ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Калина Венева: Още не сме осъзнали какво сме постигнали

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
Спорт

Световната шампионка по волейбол за жени до 19 години заяви, че никой вече няма да подценява националния ни отбор.

Калина Венева
Снимка: startphoto.bg
Слушай новината

Световната шампионка по волейбол за жени до 19 години Калина Венева коментира огромния успех, който постигна българският национален отбор. Вчера възпитаничките на Атанас Петров победиха САЩ с 3:1 във финала в Хърватия и стъпиха на световния връх.

ТИТЛАТА Е ФАКТ! Волейболните националки до 19 г. покориха световния връх

Венева беше обявена за Най-добра посрещачка на първенството в Хърватия и Сърбия.

България доминира в идеалния отбор на световното първенство по волейбол за девойки

"Още не сме осъзнали какво сме постигнали. Усещането е нереално. На четвъртфинала победихме Бразилия с категорична игра и си помислихме, че може да спечелим. Беше много напрегнато. Очаквахме американките да не изпуснат финала. Радваме се, че успяхме да ги победим и да не изпуснем този гейм", сподели тя пред медиите.

"Вече няма да ни подценяват и да ни подминават, както и да ни мислят за слаб отбор. Моята цел е да продължа да тренирам усилено и да се развивам още по-добре", каза още Венева.

Свързани статии:

Посрещнахме подобаващо световните шампионки по волейбол на българска земя
Посрещнахме подобаващо световните шампионки по волейбол на българска земя
Младите "лъвици" и целият треньорски щаб бяха отличени на специална...
Чете се за: 03:45 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?