Калояна Налбантова е полуфиналистка на турнир по бадминтон в Унгария

калояна налбантова спечели титлата европейското бадминтон юноши девойки
Снимка: БФ Бадминтон
19:48, 04.11.2022

Европейската шампионка за девойки до 19 години Калояна Налбантова се класира за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в унгарската столица Будапеща и си осигури минимум бронзово отличие.

Българката постигна пети пореден успех в надпреварата, след като на четвъртфиналите елиминира водачката в схемата Полина Бухрова от Украйна с 21:17, 21:16 за 37 минути.

Налбантова водеше в резултата през цялата първа част, а във втория гейм взе аванс от 16:8 и без проблеми затвори мача.

Любопитното е, че двете играха на двойки в няколко турнира през последните два месеца, а Бухрова дори беше на лагер в София.

В спор за място на финала утре възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе срещу номер 3 в схемата Агнеш Короши от Унгария.