Каляри с Велизар-Илия Илиев и Рома не се победиха на старта на Серия А

Другият отбор от столицата Лацио пък се справи с новака Венеция.

09:15, 19.08.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Велизар-Илия Илиев бе включен в групата на Каляри за домакинството на Рома от първия кръг на сезон 2024/25 в италианската Серия "А". 19-годишният вратар не се появи в игра, а срещата завърши 0:0.

Двубоят на остров Сардиния бе дебют за новия наставник на домакините Давиде Никола, а за Илиев това бе първо включване в групата за мач от първенството при мъжете.

Самата среща не предложи особено много запомнящи се моменти, като всичко най-интересно в нея се случи в рамките на три минути между 79-та и 82-та.

Първо новото попълнение Артьом Довбик уцели гредата за Рома с удар с глава от близка дистанция.

В ответната атака домакините също намериха напречния стълб чрез Разван Марин, а почти веднага след това гол за Рома бе отменен заради засада на Лоренцо Пелегрини.

В другия мач, игран по същото време, Лацио спечели с 3:1 при домакинството си на новака Венеция.

Магнус Кофод Андерсен даде мечтан старт на срещата за гостите, които откриха след само три минути игра на "Олимпико", но още до почивката Лацио сътвори обрат с голове на Тати Кастеянос в 11-та минута и Матиа Дзакани в 44-та от дузпа.

Крайното 3:1 бе оформено в 81-та минута след автогол на Джорджо Алтаре.