Канада залага на 12 играчи да донесат злато от олимпийския баскетболен турнир

Селекционерът Жорди Фернандес избра всичко най-добро, с което разполага.

канада победи сащ продължение спечели бронзовите медали световното първенство баскетбол
23:48, 10.07.2024

Канада последва примера на останалите отбори, които ще участват на Олимпийските игри в Париж и също обяви своя окончателен състав. Финалният списък бе оповестен от местната федерация и часове преди първата контрола на канадците. „Кленовите листа“ намериха място в най-тежката група – А, където ги очакват Гърция, Австралия и Испания.

Селекционерът Жорди Фернандес избра всичко най-добро, с което разполага, а голяма част от 12-те имена са впечатляващи.

Както стана ясно, канадците ще дадат старт на проверките още тази нощ, когато ще имат визита на САЩ в Лас Вегас. На 19 юли играчите на Фернандес ще гостуват на Франция, а на 21-ви ще играят с Пуерто Рико. Тази контрола ще се проведе в Ню Орлиънс и ще бъде последна за канадския тим.