Карлос Алкарас мина и през Агут за място в четвъртфиналите в Барселона

22:27, 20.04.2023
успешен старт алкарас барселона

Световният №2 в мъжкия тенис Карлос Алкарас продължава успешно защитата на титлата си от АТР 500 надпреварата в Барселона, след като се класира за четвъртфиналите.

В осминафиналите Алкарас се справи с опитния Роберто Баутиста Агут в изцяло испански сблъсък след 6:3, 7:5.

В първия сет шампионът от миналогодишния US Open спечели четири поредни гейма, след като изоставаше с 2:3, а във втория Карлос на два пъти не успя да се възползва от пробив аванс, но в крайна сметка при 5:5 нанесе своя решителен удар, печелейки подаването на своя съперник още веднъж. Сервирайки за мача, бившият №1 в света не допусна изненада и сложи точка на спора след близо два часа игра на корта.

По този начин Карлос Алкарас си заслужи място в голямата осмица на надпреварата, където го очаква ново испанско препятствие в лицето на Алехандро Давидович Фокина. По-рано днес Фокин преодоля Емил Руусувуори от Финландия след успех с 6:4, 7:5.

Другият полуфиналист в тази половина на схемата пък ще бъде определен в мача между Франсиско Серундоло и Дан Еванс, които днес поднесоха изненади и победиха съответно Каспер Рууд и Карен Хачанов.