Казийски над всички при четвъртия успех на Блу Волей в Серия "А1"

14:03, 10.12.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Волейбол
казийски всички четвъртия успех блу волей серия

Отборът на Блу Волей (Верона), в който се подвизават българските волейболисти Матей Казийски и националът Аспарух Аспарухов записа четвърта победа в италианската Суперлига.

Волейболистите на Радостин Стойчев надиграха като гости Консар (Равена) с Алекс Грозданов в редиците си с 3:0 (25:19, 25:20, 35:33) в отложен мач от осми кръг, като третия гейм продължи цели 44 минути.

Така Верона сложи край на серията си от три последователни поражения в първенството. Отборът към момента заема деветата позиция в таблицата с 13 точки (4 победи, 7 загуби), докато Равена е 11-и със 7 точки (1 успех, 9 поражения).

Матей Казийски отново бе на ниво, записвайки 23 точки (2 аса, 3 блокади), ставайки топреализатор. Аспарух Аспарухов пък приключи с 8 точки (1 ас), а Томас Джаешке добави 21 точки (1 ас, 3 блокади).

За съперника Алекс Грозданов игра в два от трите гейма, за които записа 3 точки. Ерик Льопки стана най-резултатен с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

В 14-ти кръг по програма Верона трябваше да срещне Веро Волей (Монца), но все още не е ясно дали двубоят ще се проведе, след като петима от волейболистите на бившия тим на Виктор Йосифов дадоха положителни проби за COVID-19.