Кейлъб Дресел: Не можеш да обясниш този момент

27-годишният плувец не сдържа сълзите си след триумфа с щафетата на САЩ на 4 по 100 метра свободен стил в първия състезателен ден на плуването в Париж.

кейлъб дресел отново бърз 100 свободен стил
14:14, 28.07.2024

Кейлъб Дресел има навика да печели само златни медали на Олимпийски игри. Американският плувец, който спечели осмото си злато в събота в Париж, каза, че все още изпитва същия глад да покорява олимпийски върхове.

Дресел триумфира снощи в първия състезателен ден на плуването в Париж с щафетата на САЩ на 4 по 100 метра свободен стил.

27-годишният плувец не сдържа сълзите си, когато прегърна близките си, сред които и петмесечния му син, след награждаването.

"Не можеш да обясниш този момент, когато се качиш на подиума и гледаш как знамето се издига... Спомням си първото ми злато. Специално е да бъда част от щафетата с тези момчета. Щафетите са малко по-специални. Това ме връща обратно към първото ми злато, наистина винаги е вълнуващо, все едно е за първи път", каза Дресел пред репортери.

Дресел спечели две златни медала в Рио де Жанейро през 2016 г. и добави още пет на Игрите в Токио през 2021 г.

Теодор Русев и Николай Михайлов са големите победители във второто издание на L’Etape Bulgaria by Tour de France